CZYM RÓŻNI SIĘ TERAPIA TAŃCEM OD ZWYKŁEGO TAŃCA?

Większość z nas rozumie, iż taniec może być dobry dla zdrowia, poprawia wytrzymałość układu krążenia, napięcie mięśni, koordynację oraz równowagę. Taniec może również poprawić nastrój, wizerunek, ujędrnić i wzmocnić ciało oraz co szczególnie popularne wśród dzieci zapewnić możliwość zabawy, która może obniżyć ogólny stres i niepokój.

Osoby korzystające z zajęć tanecznych dla dzieci z elementami terapii tańcem dowiadują się, że ruch staje się czymś więcej niż ćwiczeniem — staje się językiem. Osoby biorące udział w zajęciach stają się bardziej świadome.

LINE DANCE

Nauczyciele tańca oceniają mowę ciała, zachowania niewerbalne i ekspresję emocjonalną. Interwencje lecznicze są dostosowane do potrzeb związanych z wiekiem. Niektóre przykłady interwencji mogą obejmować:

• Wykorzystanie „odbicia lustrzanego” (dopasowania/odbicia ruchów osoby) w celu zilustrowania empatii dla jednostki i potwierdzenia jej doświadczenia.

• Włączenie skaczących rytmów do tańca z grupą osób cierpiących na depresję, ponieważ badania wykazały obniżony poziom ruchu pionowego u osób z depresją.

• Wykorzystanie „metafory ruchu”, aby pomóc osobie fizycznie zademonstrować terapeutyczne wyzwanie lub osiągnięcie

HAJDASZ - CENTRUM ROZWOJU MŁODEGO CZŁOWIEKA​

ZAJĘCIA TANECZNE ORGANIZOWANE PRZEZ NASZĄ NASZE CENTRUM REALIZOWANE SĄ ZGODNIE Z PROGRAMEM CREA DANCE 4 FRIENDS, KTÓRY DWUKROTNIE ZOSTAŁ OBJĘTY HONOROWYM PATRONATEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ W LATACH 2012 ORAZ 2015 ORAZ HONOROWYM PATRONATEM RZECZNIKA PRAW DZIECKA W ROKU 2007.

SOCIAL MEDIA​