Ekologia dla dzieci

Szacunek do otaczającego nas otoczenia/przyrody nabiera większego znaczenia. Coraz częściej każdy z nas zauważa negatywne skutki oddziaływania człowieka na naszą zieloną planetę. Już większość z nas zdaje sobie sprawę, że wiedza oraz działania jakie wykonujemy wpłyną na przyszłe pokolenia.

Staramy się więc zachowywać bardziej ekologiczną postawę i co rusz wprowadzamy nowe sposoby na funkcjonowanie w otaczającym świecie w zgodzie z naturą. Warto już od najmłodszych lat rozmawiać z dziećmi o przyrodzie oraz zaszczepiać w nich pozytywne nawyki związane z dbaniem o środowisko, dlatego też na naszych zajęciach tanecznych dla dzieci w tym roku będziemy rozmawiać właśnie na temat ekologii i dobrych nawyków. Wbrew pozorom dzieci rozumieją więcej, niż mogłoby się wydawać. To od nas samych zależy ta edukacja, a jedną z najważniejszych rzeczy z nią związanych jest prosty, przystępny język oraz cierpliwość i konsekwencja.


Proekologiczne czynności

Nauka poprzez wspólną pracę to świetne uzupełnienie edukacji połączonej z zabawą na naszych zajęciach. Warto zaangażować dzieci do wspólnej pracy przy takich działaniach jak:

* oszczędzanie wody, np. poprzez zakręcanie wody podczas mycia zębów lub mycia naczyń,
* świadome spędzanie czasu na świeżym powietrzu,
* odpowiedzialne zakupy – częstsze wybieranie produktów ekologicznych i lokalnych,
* gaszenie światła, gdy wychodzimy z pokoju,
* pakowanie zakupów w torby wielorazowego użytku,
niemarnowanie jedzenia – z resztek nierzadko można przygotować wyśmienite smakołyki, np. pożywną zapiekankę lub sałatkę;
* ładowanie zmywarki do pełna;
* przygotowywanie własnych przetworów,
* czyszczenie szmatką z mikrofibry i wodą,
* przerabianie starych, zużytych ubrań na ściereczki. Proste czynności wykonywane razem nie tylko wzbogacą wspólną więź, ale przede wszystkim ukształtują dobre nawyki.

HAJDASZ - CENTRUM ROZWOJU MŁODEGO CZŁOWIEKA​

ZAJĘCIA TANECZNE ORGANIZOWANE PRZEZ NASZĄ NASZE CENTRUM REALIZOWANE SĄ ZGODNIE Z PROGRAMEM CREA DANCE 4 FRIENDS, KTÓRY DWUKROTNIE ZOSTAŁ OBJĘTY HONOROWYM PATRONATEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ W LATACH 2012 ORAZ 2015 ORAZ HONOROWYM PATRONATEM RZECZNIKA PRAW DZIECKA W ROKU 2007.

SOCIAL MEDIA​