JAK SKUTECZNA JEST TERAPIA POPRZEZ RUCH I TANIEC?

Badania wykazały, że terapia poprzez ruch i taniec może być skuteczna w leczeniu problemów ze zdrowiem psychicznym, takich jak zaburzenia odżywiania, depresja i lęk. Oto kilka ostatnich przykładów:

Oto kilka ostatnich przykładów:
• Badanie opublikowane w czasopiśmie The Arts in Psychotherapy (2007) wykazało, że terapia poprzez ruch i taniec miała pozytywny wpływ na uczestników doświadczających objawów depresji.
• Badanie z American Journal of Dance Therapy (2004), w którym 54 uczniów uczestniczyło w programie zapobiegania przemocy w terapia poprzez ruch i taniec, wykazało, że agresja wśród uczestników zmniejszyła się, a zachowania prospołeczne wzrosły.
• Badanie z Alzheimer's Care Today (2009) sugeruje, że DMT może bezpośrednio poprawić pamięć u osób z demencją.
• Przegląd literatury z American Journal of Dance Therapy wykazał, że DMT może być opcją leczenia dzieci ze spektrum autyzmu.
• Ze względu na swoje społeczne i fizyczne elementy, terapia poprzez ruch i taniec jest również rozważana jako opcja leczenia dziecięcej otyłości. Chociaż potrzebne są dalsze badania, aby określić, jak skuteczna może być DMT w innych warunkach, nadal jest obiecująca jako realna metoda leczenia wielu problemów ze zdrowiem fizycznym i psychicznym.

HAJDASZ - CENTRUM ROZWOJU MŁODEGO CZŁOWIEKA​

ZAJĘCIA TANECZNE ORGANIZOWANE PRZEZ NASZĄ NASZE CENTRUM REALIZOWANE SĄ ZGODNIE Z PROGRAMEM CREA DANCE 4 FRIENDS, KTÓRY DWUKROTNIE ZOSTAŁ OBJĘTY HONOROWYM PATRONATEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ W LATACH 2012 ORAZ 2015 ORAZ HONOROWYM PATRONATEM RZECZNIKA PRAW DZIECKA W ROKU 2007.

SOCIAL MEDIA​