Często wśród rozmów jakie przeprowadzamy otrzymujemy od Państwa pytanie dotyczące dolnej granicy wieku wysyłania dzieci na obozy letnie. W związku z tym chcielibyśmy pomóc i udzielić Państwu odpowiedzi na te pytania.

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że obozy dla dzieci powinny być przystosowane programem do wieku dziecka. W Centrum Hajdasz na obozach letnich 2019 przewidujemy następujące grupy:

Obozy dla dzieci od 6 do 9 roku życia,
Obozy dla dzieci od 7 do 9 roku życia,
Obozy dla dzieci od 6 do 10 roku życia,
Obozy dla dzieci od 10 do 13 roku życia,
Obozy dla dzieci od 10 do 15 roku życia,
Obozy dla dzieci od 10 do 16 roku życia oraz
Obozy dla dzieci od 8 do 14 roku życia.

Dziecko musi się nauczyć samodzielności i nie zrobi tego, jeśli cały czas będzie prowadzone za rączkę rodziców. W związku z tym 6 rok życia to idealny moment na wysłanie dziecka na pierwszy obóz. Progi wiekowe związane są z programem, który pozwala zrobić pierwsze kroki do samodzielności. Dlatego, jeśli zastanawiasz się czy już można puścić swoją pociechę na kolonie, gdzie nauczy się trochę samodzielności, a nie jesteś pewny czy to rozwiązania zadziała nie wahaj się. Należy zaufać nauczycielom gdyż doświadczenie w pracy z dziećmi pozwala wyciągnąć z dzieci co najlepsze.

Pierwsza kolonia dziecka to bardzo ważna kwestia. Nie tylko ze względu na poczynienie ogromnego kroku dziecka ku samodzielności, ale również dlatego, że jej powodzenie może zaważyć na chęci dziecka do kolejnych samodzielnych wyjazdów w gronie rówieśników. Warto więc szczególnie starannie wybrać ofertę oraz przygotować zarówno dziecko jak i siebie. Przy wyborze warto porozmawiać z dzieckiem by wybrać najlepszy i najbardziej dopasowany obóz do naszej pociechy.
Jeżeli dziecko uczęszcza na inne zajęcia jak szkółka taneczna, zimowiska warto skontaktować się z opiekunem, który z pewnością chętnie pomoże w doborze najlepszego obozu dla dzieci.

Kolonie dla dzieci poza programem, różnią się także sposobem opieki. Niewielkie grupy posiadają doświadczonych wychowawców oraz ośrodki wypoczynkowe, które dostosowane są do wieku dzieci. Wszystkie te elementy są niezbędne do udanej kolonii dla malucha.