PODSTAWOWE ZASADY BEZPIECZEŃTWA

W najbliższym tygodniu na naszych zajęciach będziemy poza oczywiście tańcem edukować naszych uczniów jak bezpiecznie korzystać z internetu, jak poruszać się po sieci, jakie konsekwencje wiążą się z umieszczaniem zdjęć oraz wpoimy naszym uczniom, że nie zawsze osoby poznane w internecie są tymi za które się podają. Niżej specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy listę podstawowych zasad, o których powinny pamiętać zarówno dzieci jak i rodzice.

Chroń swoją prywatność!
Nigdy nie podawaj obcym swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu, adres oraz zachowaj dla siebie wszystkie prywatne informacje.

Pomyśl nim opublikujesz swoje zdjęcie. Większość z nas publikuje zdjęcia umieszczając je w różnych portalach jak Facebook czy Instagram. Jeśli publikujesz w sieci swoje zdjęcia, zadbaj, by widzieli je tylko Twoi znajomi. Nie umieszczaj w sieci zdjęć, które mogą Ci zaszkodzić dziś lub za jakiś czas.

Nie ufaj osobom poznanym w sieci!
Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w sieci. Nie spotykaj się z osobami poznanymi w internecie. O propozycjach spotkania od internetowych znajomych informuj rodziców.

Szanuj innych w sieci!
Jednym z największych problemów obecnego świata jest tzw. hejt. W sieci należy zachować spokój i szanować innych, nie pozwól, by to, co robią inni, wpływało na Twoje dobre maniery, ponieważ reprezentujesz siebie, nie innych.

Rozmawiaj z rodzicami.
Często w sieci poznajemy nowych znajomych, spotykają nas dziwne sytuacje. Nie bójmy się rozmawiać z rodzicami, co nas spotkało. Rodzice są bardziej doświadczeni od dzieci i ich rady, zrozumienie i ew. interwencje mają na celu wyłącznie dobro.

Korzystaj z umiarem z internetu!
Zbyt długie korzystanie z komputera, tabletu czy smartfona może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i pogorszyć kontakty ze znajomymi.

Serdecznie zapraszamy do zapisów na nasze zajęcia taneczne, na których dowiecie się wiele więcej!

HAJDASZ - CENTRUM ROZWOJU MŁODEGO CZŁOWIEKA​

ZAJĘCIA TANECZNE ORGANIZOWANE PRZEZ NASZĄ NASZE CENTRUM REALIZOWANE SĄ ZGODNIE Z PROGRAMEM CREA DANCE 4 FRIENDS, KTÓRY DWUKROTNIE ZOSTAŁ OBJĘTY HONOROWYM PATRONATEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ W LATACH 2012 ORAZ 2015 ORAZ HONOROWYM PATRONATEM RZECZNIKA PRAW DZIECKA W ROKU 2007.

SOCIAL MEDIA​